Ha én lennék Magyarország főhalljakendje...
Az általános iskolák felső tagozatában ( 5-8 ) bevezetném ( hittan helyett, mert annak a templomban van a helye ) a KRESZ, közlekedési ismeretek és kultúra oktatást. Aztán vizsga és jogsi arra hogy kerékpározhat, később egy kiegészítő vizsgával 16 évesen kaphatna smk. , 18 évesen B-C jogsit, 20 évesen nehézpótot, 22 évesen D ( Autóbusz )...és így tovább.
megjegyzem... Kötelezővé tenném a kerékpárhoz is a kötelező KRESZ vizsgát.
Bevezetném szintén az általános iskolák 5-8 osztályaiban a Társadalmi és Állampolgári ismeretek oktatást. A közép iskolákban már emeltebb szinten a felső oktatásban pedig kötelező vizsgával is akár.
Ez a "Társadalmi és Állampolgári ismeretek " tantárgy arról szólna hogy, -Alkotmány ismeret, Alkotmányos jogok és kötelességek, Állampolgári jogok és kötelességek. Közigazgatás felépítése és működése. Ügyintézés és ügymenet a közigazgatásban, bíróságokon. Állampolgár jogai és jogérvényesítés szolgáltatókkal, eladókkal, közintézményekkel, közhivatalokkal, közalkalmazottakkal szemben. Képviseleti jog és az állampolgár képviseleti jog gyakorlása, annak hatása az állampolgárra nézve, illetve a képviselők jogállása, kötelességei a választóikkal szemben. ....
Ha én lennék Magyarország főhalljakendje...
A választási törvényben korlátoznám az önkormányzati képviselők, polgármesterek, országgyűlési képviselők, miniszterek, miniszterelnök, köztársasági elnök újra választhatóságát két egymást követő ciklusra. Azaz egy személy CSAK két egymást követő ciklusra lehessen újraválasztható. Ezután minimum egy ciklust ki kellene hagynia, hogy aztán újra indulhasson.
Miért is? Mert egyesek már 30 éve ülnek abban a székben túl jól fizetve, túl sok kiváltsággal a semmit tevésre. Aztán... így túl sok idejük van arra hogy belegyógyuljanak azokba a székekbe és mint örök járandóságot kezeljék, elszakadnak a valóságtól, túlságosan összeforrnak gazdasági szereplőkkel. Túlságosan erős kapcsolati rendszert tudnak kiépíteni. ...és újabbak, jobbak fiatalabbak csak kihalásos úton kerülhetnek a helyükre, vagy esetleg véletlenül. Ha korlátozott az újraválaszthatóságuk, az csökkenti az összefonódások kockázatát, lesz újabb motiváció, lesz lehetőség újabbaknak, esetleg jobbaknak is bekerülni, így többek közül jobb lehetőségünk lenne a minőségibb választásra.
Az Országos Bírósági Hivatal elnöke a fő ügyész a NAV elnök az országos rendőr fő kapitány az Állami Számvevőszék elnöke jelölésének jogát elvenném a kormánytól. Ezen funkciók betöltését szakmán belüliek közti pályázathoz kötném és egy a pártoktól a kormánytól független "elektori" testületre bíznám a megválasztásukat.
Ha a kormány jelölheti ki, illetve választhatja meg őket, esetleg a kormány többségű országgyűlés, akkor mint tapasztalhatjuk, nem a szakmai tisztesség a becsületesség lesz a mérvadó, hanem a párt illetve párt vezérhez lojalitás.
folyt.köv.
Számomra egyszerűen elképesztő, hajmeresztő hogy a nép megválasztja a saját képviselőit, vezetőit azaz a saját alkalmazottait ( akiknek épp a népért kellene legyenek és nem fordítva ) majd rögtön "uraiként" hajbókol előttük, valamiféle imádni isteníteni való "sztárként" kezelik őket.
...és nem beszélve róla mikor a közhivatalnok a közalkalmazott úgy viselkedik mintha az ügyfél az állampolgár lenne ő érte és nem fordítva, vagy a szolgáltató alkalmazottja viselkedik úgy...pl autóbusz társaságok gépkocsivezetői...Volán, BKV.....
Mint már többször említettem és emlegetni fogom, a politikai és értelmiségi "elit" történelmi BŰNÉNEK tartom, a rendszer váltás kezdetekor nem tanították meg a népnek a demokrácia működését. ...attul tartok...szándékosan... Azt beletolták a nép fejébe hogy az a "demokrácia hűdecsudaszépjódolog meg kóbászbulkerítés", de hogy mi is az valójában, hogyan is működik, azt valahogy "elfelejtették".
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Véleményt, Javaslatot, Érveket írj! Bunkózásra, Komcsizásra, Cigányozásra, Zsidózásra NEM vagyok vevő!